Sağlık

Özel sağlık sigortası; sosyal güvenlik kurumunun sunduğu hizmetleri destekleyen, hastalıklar ve kazalar sonucu oluşacak sağlık giderlerini karşılayan kişilere özel bir sigorta türüdür.

Özel sağlık sigortası poliçesi, sınırları çizilen limitler doğrultusunda sigortalıyı korur. Özel sağlık sigortası poliçesinde en önemli unsur genel ve özel şartlardır. Genel ve özel şartlar dikkatlice incelenmeli ve kişiye en uygun poliçe seçilmelidir.

Özel sağlık sigortasının yaş sınırına uyan herkes kendisi ve aile için özel sağlık sigortası yaptırabilir, özel sağlık sigortasının avantajlarından yararlanabilir. Bu yaş sınırında yaygın olarak bilinen 18-65 yaş olsa da sigorta şirketlerine göre farklı uygulamalar söz konusudur. Günümüzde pek çok sigorta şirketi yeni doğan bebekler için de sağlık sigortası sunmaktadır.
#%saglik01%# Özel sağlık sigortası alan sigorta sahipleri, hem anlaşmal sağlık kuruluşlarında hem de diledikleri hastenelerde tedavi olabilir. Sigorta şirketleri, sağlık sigortası poliçesinin limitlerine göre sigortalının yaşamış olduğu hastalık, kaza gibi olumsuz durumları karşılamayı üstlenmeyi kabul eder. Özel sağlık sigortası, yüksek maliyetli tedavi giderlerini karşılayarak sigorta sahiplerine en zor anlarında yardımcı olur.

Hem sigorta sahiplerine hem de özel sağlık sigortasına dahil edilmiş olan aile bireylerine 1 yıl boyunca güvence veren özel sağlık sigortasının avantajları bu kadarla da sınırlı değil.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Kazandırdıkları

  • Yaşadığınız bir rahatsızlık ya da beklenmedik bir kaza sonucunda tedavi görmeniz gerektiğinde, çok az bir sigorta primi ile sahip olduğunuz özel sağlık sigortası devreye girer. Her türlü sağlık hizmetini 1 yıl boyunca ayağınıza getirir.
  • Tercih avantajını önünüze sererek, dilediğiniz doktor ya da sağlık kurumunda tedavi olmanızı sağlar.
  • Karşılamakta zorluk çekeceğiniz sağlık giderlerini rahatlıkla karşılamanız için size yardımcı olur.
  • Dilediğiniz özel sağlık kuruluşunun konforundan yararlanır, en kaliteli hizmeti alır ve kendinizi güvende hissedersiniz.
  • Almış olduğunuz özel sağlık sigortası teminatına bağlı olarak yurt içinde veya dünyanın her yerinde tedavinizi karşılayabilirsiniz.
  • Bunlara ek olarak kendiniz, eşiniz veya çocuklarınızın özel sağlık sigortası primlerini vergiden düşebilirsiniz. Böylece çok daha uygun özel sağlık sigortası fiyatları ile sağlığınızı güvence altına alırsınız.
  • Özellikle herhangi bir hastalık veya kaza durumunda değeri anlaşılan özel sağlık sigortanızı zaman kaybetmeden yaptırın. Çok daha uygun fiyatlarla kendinizin ve sevdiklerinizin tedavi masraflarını karşılayın.

Leave a Comment